Aktualności

Odblaskowa Szkoła - wyniki

Email Drukuj PDF

We wrześniu i październiku nasza szkoła brała udział w X Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Nauczyciele zorganizowali szereg wydarzeń promujących noszenie odblasków, dzięki którym nie tylko wśród dzieci wzrosła świadomość potrzeby bycia widocznym. Uczniowie angażowali swoje rodziny, rozdawali odblaski seniorom, a także kierowali hasła do mieszkańców. W bieżącym roku szkolnym do konkursu organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie zgłosiło się 313 szkół. Zajęliśmy 48 miejsce.
Dziękujemy wszystkim, którzy przez swoje zaangażowanie przyczynili się do uzyskania tego wyniku!

 

Imieniny Mikołaja Zebrzydowskiego

Email Drukuj PDF

Niecodzienny gość zawitał do naszej szkoły 6 grudnia. Mężczyzna ubrany w żupan, płaszcz, futrzaną czapkę ozdobioną broszką i piórami, któremu towarzyszyła żona w pięknej, lecz nieco staromodnej sukni swoim pojawieniem się wzbudził niemałe zainteresowanie. Okazało się, że para… przybyła z przeszłości. Z okazji swoich imienin szlachcic Mikołaj Zebrzydowski wraz z żoną Dorotą częstował uczniów  cukierkami, odwiedził Dyrekcję i pozwolił zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…
 

Talenty 2019

Email Drukuj PDF

28 listopada uczniowie klasy III a – Maja Mamcarczyk, Antoni Nowak oraz Franciszek Wolak brali udział w Powiatowym Festiwalu Artystycznym „Talenty 2019”. Wszyscy zostali nominowani przez komisję konkursową do nagrody „Talent 2019” i zaproszeni na Koncert Laureatów w dniu 8 grudnia do WDK. Właśnie w tym dniu organizatorzy ogłosili „Talenty 2019” w poszczególnych kategoriach i wręczyli dyplomy oraz statuetki:

Maja Mamcarczyk – „Talent 2019” w kategorii wokal
Antoni Nowak – „Talent 2019” w kategorii wokal
Franciszek Wolak - „Talent 2019” w kategorii gra na instrumencie

Więcej…
 

"Jaś i Małgosia" w operowej odsłonie

Email Drukuj PDF

4 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie Filharmonii Krakowskiej, który miał miejsce w CKSiT. Młodzi melomani mieli okazję zapoznać się z formą opery w przedstawieniu „Jaś i Małgosia”. W spektaklu operowym została przedstawiona skrócona wersja tej bajki. Uczniowie podziwiali piękne głosy wokalne: sopran, alt przy akompaniamencie fortepianu. Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Email Drukuj PDF

W dniach 18 oraz 25 listopada 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Przegląd  Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej z czasów  I i II wojny światowej.
Celem przeglądu było rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia Polaków pieśnią patriotyczną i żołnierską, poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań o charakterze artystycznym, upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę oraz stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa.

Więcej…
 


Strona 10 z 34

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Sobota
6 Czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Benignus, Dominika, Klaudiusz, Laurenty,
Norbert, Norberta, Paulina, Symeon,
Więcerad

Do końca roku zostało 209 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama